- Bireysel Klimalar -

Split Klima CARRIER
Duvar Tipi - Inverter - XPOWER GOLD

Split Klima TOSHIBA
Duvar Tipi - Inverter - SUZUMI SKV
Duvar Tipi - Inverter - Daiseikai SKVR
Duvar Tipi - Süper Inverter - Daiseikai
Duvar Tipi - Süper Inverter - Dai. SKVP
Konsol Tipi - RAS - UFHP
Multi Tip - Inverter - RAS Serisi
Hafif Ticari Tip - Inverter - RAV Serisi

Split Klima ALARKO
Duvar Tipi - FLAIR - FLR-AA
Konsol Tipi - FLAIR - FLR-DW
Kaset Tipi - FLAIR - FLR-TW
Kanal Tipi - FLAIR - FLR-PW
Salon Tipi - FLAIR - FLR-LW

Split Klima AIRFEL
Turkuaz Gold-9.000 BTU/h
Turkuaz Gold-12.000 BTU/h
Turkuaz Gold-18.000 BTU/h
Turkuaz Gold-24.000 BTU/h
inverter Klima Serisi-9.000 BTU/h
inverter Klima Serisi-12.000 BTU/h
inverter Klima Serisi-18.000 BTU/h
inverter Klima Serisi-22.000 BTU/h
ConAplus-12.000 Btu/h
ConAplus-18.500 Btu/h
ConAplus-22.500 Btu/h
Mitsubishi SRK-ZJP Serisi-9.000Btu/h
Mitsubishi SRK-ZJP Serisi-12.000Btu/h
Mitsubishi SRK-ZJP Serisi-17.000Btu/h
Green Serisi-9.000 BTU/h
Green Serisi-12.000 BTU/h
Green Serisi-22.000 BTU/h
Cocuk Odasi Klimasi-8.300 BTU/h
Cocuk Odasi Klimasi-11.000 BTU/h
Airfel Salon-46.500 BTU/h
Airfel Salon-24.500 BTU/h


- Ticari Klimalar -

Roof Tipi Klima CARRIER
Cati Tipi - 50AZ/UZ
Cati Tipi - 48 AZ

Fan Coiller ALARKO
Kaset Tipi - Dört Yönlü
Kaset Tipi - Kompakt - Dört Yönlü
Kaset Tipi - Tek Yönlü
Duvar Tipi
Gizli Tavan Tipi
Gizli Kabinli Doseme Tipi
Yüksek Statik Basınçlı Gizli Tavan Tipi

Fan Coiller CARRIER
Oda Tipi - 42 N Idrofan
Yüksek Basınçlı - 42 DW
Kaset Tipi - 42 GW
Bagimsiz Konfor Modelleri 42 BJ-ICM
Bagimsiz Konfor Modelleri 42 BJ-ULTRA

Airfel Ticari Tip
Mobil Klima-9.000 BTU/h
Airfel Yer-Tavan-24.000 Btu/h
Airfel Yer-Tavan-44.000 Btu/h
Airfel Kaset-18.000 Btu/h
Airfel Kaset-28.000 Btu/h
Airfel Kaset-44.000 Btu/h
Airfel Kanallı-18.000 Btu/h
Airfel Kanallı-24.000 Btu/h
Airfel Kanallı-44.000 Btu/h
Airfel Kanallı-48.000 Btu/h
Airfel Kanallı-60.000 Btu/h
 

48 AZ

PAKET TİP ÇATI KLİMALARI

 
     
   
     
 

Ürün Dokümanları

Broşür

Kullanım Kılavuzu

Montaj, İşletme, Bakım

Ürün Seçim Verileri

 
     
  Fabrika Belgeleri  
   
 

ISO9001

ISO14001

 
   

Cihaz Sertifikaları

 
   
 

OHSAS18001

CE
(AT Basınçlı Kaplar Direktifine Uygun)

 
     
 

Machinery Directive EN 60204-1

   
   
 

48AZ paket tipi çatı klimaları (rooftop) dış ortama monte edilmek üzere tasarlanan, çok yönlü ve verimli hava koşullandırma üniteleridir. Bu cihazlar, başka bir cihaza gerek olmadan ticari ya da endüstriyel uygulamalarda hava koşullandırma amacıyla kullanılabilir.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Soğutucu akışkan R-407C, R-32 ve R-125 ve R-134a ‘nın karışımıdır. Çevre koruma sorunlarına ekonomik  çözümler sunar. 48AZ cihazları R-407C soğutucu akışkana göre tasarlanmıştır ve laboratuar koşullarında defalarca test edilmiştir.

 • Cihaz kabini, özellikle dış ortamda kullanıma uygun toz boyalı metal plakalardan yapılmıştır.

 • Küçültülmüş boyut ve ağırlığı ile günümüzün hafif bina yapıları için idealdir.

 • 16, 24 ve 28 modelleri scroll, diğer modeller pistonlu kompresörlüdür.

 • Kompresörler R-407C kullanmak üzere tasarlanmıştır ve kompresör motorunu aşırı yükten ve aşırı ısınmadan korumak için ısıl kesici ile donatılmışlardır.

 • Kompresörler titreşim emicileri üzerine monte edilmiştir. Karter ısıtıcılar standarttır (48AZ016 - 028 aralığında opsiyonel).

 • Çift girişli iç ünite fan kanatları öne eğimlidir. Sessiz ve titreşimsiz çalışması için statik ve dinamik olarak dengelenmiştir. Nominal hava debisi ve statik basınç fabrika ayarlıdır. Fanlar, üç fazlı motorlar ve ayarlanabilir kayış-kasnak düzeni ile çalışır.

 • Geliştirilmiş, düşük sesli, iki hızlı “Flying Bird II” fanı doğayadönüşümlü malzemeden yapılmıştır, “multi-blade” (çoklu kanat) tasarımlıdır, havacılık ve denizcilik sanayisinde kullanılan fanlar gibi gizlenmiştir. Oldukça sessizdir ve insan kulağını rahatsız eden düşük-frekanslı gürültü üretmez. Kısmi yükte veya düşük dış ortam sıcaklıklarında otomatik olarak düşük hıza geçer.

 • Isı eşanjörü yüksek kaliteli bakır borulardan ve bu borulara mekanik olarak bağlanmış , önceden kaplanmış alüminyum kanatlardan yapılmıştır. Yüksek seviyede korozyon ve UV koruması vardır.

 • Soğutucu devrede, okside olmayan (deoksidize) ve suyu kurutulmuş (dehidrate) bakır borular, obus tip giriş vanaları kullanılmıştır. Bu devre tam olarak soğutucu ile yüklenmiştir; genleşme vanaları ve ünitenin doğru çalışması için gerekli tüm parçalardan oluşur.

 • Cihazlar EN standartlarına uygun olarak kablolanmıştır, ısıl manyetik devre kesicileri ve ana bağlantı kesici anahtarı vardır.

 • Defrost otomatik ayar algoritması ile optimize edilir. Bu optimizasyon ve yeni batarya tasarımları defrost süresini %50 azaltır. Elektrikli ısıtıcı ile batarya tabanında buz birikmesi engellenir.

 • Kompresörler hariç tüm borular ve soğutma parçaları kaynaklıdır. Kompresörler “rotolock” ile bağlanmışlardır. Basınç sensörleri doğrudan boruların üstüne yerleştirilmiştir.

 • Elektrik bağlantıları basitleştirilmiştir ve standart olarak ana bağlantı kesici anahtarı ve nötr güç beslemesiz üç fazlı tek giriş noktası vardır.

GAZLI ISITMA

Gazlı ısıtma sistemi, sıcak su bataryası veya elektrikli ısıtma opsiyonlarının yerine, çevre dostu bir alternatif olarak tasarlanmıştır. Çatı klimaları, 48AZ016-028 modellerinde doğal gaz yakmalı, iki ısıtma kademeli 3 gaz modülü ve LPG için tek ısıtma kademeli tasarlanmıştır. 48AZ034-040 modellerinde ise aynı modüller seri olarak doğalgaz için 3 kademeli ısıtma ve LPG için 2 kademeli ısıtma olarak tasarlanmıştır.

 

Boru Şeklinde, Gamzeli Gaz Isı Değiştiricileri

Boru şeklinde, gamzeli gaz ısı değiştiricileri en yüksek verimi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Boru şeklindeki tasarım, sıcak gazların üfleme havası geçişinde çoklu dolaşımla ısıtılmasını sağlar. Gamzeli tasarım, ısıtma verimini en yükseğe çekmek amacıyla türbülanslı bir gaz akışı yaratır. Kalınlığı arttırılmış AlumaqardTM ısı değiştirici kaplaması, korozyon dayanımı arttırılır ve ısı değiştirici ömrünün uzun olmasına olanak sağlar.

 

Modüler Yakıcı Bölümü

Yakıcı bir seri enjektörleri içerir. Yakıcılar içerisinde hazırlanan gaz-hava karışımı, ısı değiştirici boruları için mükemmel bir yanma sağlar. Direkt ateşlemeli tutuşma sistemi, pilot alevli sistemlerle kıyaslandığında işletme giderlerini düşürür. Alev aktarma tüpü istemediğinden, kurum veya pilot kirlenmesi problemi oluşmaz.

 

Cebri Çekişli Yanma Sistemi

Baca desteklerinin çirkin görüntüsü kaldırılmış ve ısıtmada rüzgar etkisi cebri çekişli yanma sistemi kullanılarak azaltılmıştır. Emiş fanı, sıcak yanmış gazı, en yüksek ısı transferini sağlayacak şekilde ısı değiştirici boyunca optimum oranda çeker. Isı değiştirici negatif basınçta çalışarak, daha yüksek verim için, iç ortam üfleme havasına yanmış gaz kaçağını engeller.

 

 

 

PRO-DIALOG PLUS KONTROL

PRO-DIALOG Plus büyük çalışma kolaylığı ile kompleks bir “aklı” birleştiren gelişmiş bir sayısal kontrol sistemidir. PRODIALOG Plus ünitenin tüm parametrelerini izlerken kompresörün, fanların ve 4 yollu vananın çalışmalarını optimize eder.

 • Güçlü Bir Kontrol Sistemi

  • Pro-Dialog Plus kontrolörü otomatik-uyarlayıcıdır ve bu sayede kompresörlerin korunmasını garanti altına alır. Sistemin sürekli olarak çalışma parametrelerini kontrol ederik kompresör için ideal çalışma (sıcaklık ve basınç) aralığını sağlar. Otomatik uyarlayıcı kontrol, hata oluşumundan önce düzeltme işlemini yapar ve bu yolla cihazın sık sık kapanmasını engeller.

  • Güç tüketimini optimize etmek için, PRO-DIALOG Plus otomatik olarak dış ortam sıcaklığı ile uyum içinde iç ortam sıcaklığını ayar noktasına ayarlar ya da ikinci ayar noktasını (örneğin, “konfor”- occupied/“ekonomi”-unoccupied) kullanır ve otomatik olarak ısıtma/soğutma değişimini yapar.

 • Kolay Kullanımlı Kontrol Sistemi

  • Kullanıcı arayüzü (kontrol panosu) kullanıcı dostu, açık ve anlaşılırdır. LED’ler ve iki basamaklı görüntü ekranı ünitenin tüm çalışma verilerinin anında gözlenmesini sağlar.

  • Sinoptik diyagramı üstüne uygun bir konumda yerleştirilmiş butonlar ile çalışma parametrelerinin (sıcaklıklar, basınç, ayar noktaları, çalışma süreleri vs) anında görüntülenmesi sağlanır (opsiyonel arayüz).

  • Oluşan hataların tarihçesi ile birlikte, hatalarının tam olarak hızla teşhisi ve tüm ünitenin kontrolü için doğrudan ulaşılan 10 menü sunar.

 • Genişletilmiş İletişim Kapasitesi

  • PRO-DIALOG Plus uzaktan kontrole olanak sağlar. Kuru kontaklarla start/stop, güç talep sınırı ya da ikinci ayar noktasının seçimi sağlanır. Sistem her soğutucu devresi için olası bir anormalliği bir sinyal ile uyarır. Pro-Dialog Plus zaman programını da yapar:

   - Start/Stop,

   - İkinci ayar noktasında (örneğin, “ekonomi” konumunda),

   - Düşük hızlı fan çalışması (örneğin, gece modunda).

   Aynı zamanda master/slave uygulaması ile 6 cihazın çalışmasını kontrol eder ve seri RS 485 haberleşme bağlantısı (port) sunar.

KALİTE BELGELERİ

 • Kalite Güvencesi

  48AZ serisi çatı/yer tipi (Rooftop) klimalar Avrupa Birliği standartlarına uygundur:

  - Makina Aksamına İlişkin Yönerge; 98/37/CE (değiştirilmiş),

  - Düşük Voltaj Yönergesi; 73/23/EEC (değiştirilmiş),

  - Elektromanyetik Uygunluk Yönergesi; 89/336/EEC (değiştirilmiş).

  ve uygulanması önerilen Avrupa Standartları:

  - Makina güvenliği, Makina Elektrik Parçaları, Genel düzenlemeler: EN 60204-1,

  - Yayılan Elektromanyetik Emisyonlar: EN 50081-1,

  - İletilen Elektromanyetik Emisyonlar: EN 50081-2,

  - Elektromanyetik Bağışıklık: EN50082-2,

  - Basınçlı Ekipmanlar Direktifi: 97/23/EC.

  - Gaz Direktifi: 90/396/EC.

  48AZ cihazları, ISO 9001 tarafından onaylanmış kalite güvence sistemine sahip fabrikada tasarlanmış, test edilmiş ve üretilmiştir. 48AZ cihazları ISO 14001 çevre yönetim sistem sertifikasına sahip bir fabrikada üretilmiştir. Tüm cihazlar yüklemeden önce çalışma testlerine tabi tutulur.

 • EN Standartlarına Uygun Kablolama
  Üniteler EN standartlarına uygun olarak kablolanmıştır, ısıl manyetik devre kesicileri ve ana bağlantı kesici anahtarı vardır. Elektrik bağlantıları basitleştirilmiştir, nötr güç beslemesiz üç fazlı tek giriş noktası vardır. Kontrol kutusunun içinde ana bağlantı kesici anahtar, sigortalar ve devre kesiciler, kompresör, iç ve dış ortam fan kontaktörleri, ısıl röleleri, düşük voltaj kontrol devresi transformatörü (24 V kontrol devresi) ve Pro-Dialog Plus kontrol sistemi bulunur.

 • Sekiz Test ve Güvenirlik

  - Radyal Fan Balans ve Fonksiyon Testi

  - Batarya Soğutucu Akışkan Kaçak Testi: 6 Bar

  - Batarya Patlama Testi: 32 bar

  - Vakum Testi (1 mbar’a kadar vakum, 10 dakika sonra<2 mbar)

  - Soğutucu Akışkan Şarj Testi

  - Elektriksel Güvenlik Testi

  - Fonksiyon ve Çalışma Testi (Run Test)

  - Soğutucu Akışkan Kaçak Testi (2.8 gr/yıl)

 • Gazlı Isıtma’da Güvenlik

  • Cebri çekişli yanma tipi ile enerji tasarruflu direk ateşlemeli alevleme sistemi ve A sınıfı kendinden ayarlama düzenekli gaz vanası

  • Isı değiştirici boru tipli tasarımlı, en az 1 mm çelik cidar kalınlığında ve korozyon direncini arttırmak için nominal 30 mikron kalınlığında alüminyum-silikon alaşımlı kaplama ile kaplanmış olmalıdır.

  • Yakıcılar, içine ateşlemeli tipte üretilmiş alüminyum kaplı çelikten imaldir.

  • Tüm gaz borulama cihaza tek bir noktadan girmelidir.

  • Isıtma bölümü minimum aşağıdaki güvenlik sistemlerini sağlamalıdır.

   - Yüksek sıcaklık limit anahtarı

   - Sıcaklık limit anahtarı

   - Yanma fanı hava basınç anahtarı

   - Alev kopma koruma anahtarı

   - A sınıfı kendinden ayarlama düzenekli gaz vanası

   - Gaz basınç anahtarı.

 

 

         

Her hakkı saklıdır. AKMÇ - Mechanicsoft.net © 2011